Встановлення Ubuntu 14.04 LTS. З чого почати?

17 жовтня 2014 р. 18:15:10

Ubuntu — один з найпопулярніших дистрибутивів сімейства Linux. Привабливий дизайн, стабільність в роботі, відносна простота установки та безкоштовне поширення робить Ubuntu ідеальною системою як для домашнього використання, так і для роботи в якості серверної ОС.

В цій статті описана покрокова установка операційної системи Ubuntu.

1. Створення LiveCD

Перед початком установки, варто визначитись з версією дистрибутива. На даний момент актуальна версія — 14.04 LTS. Саме про неї і поговоримо далі.

Завантажте образ диска дистрибутива на офіційному сайті ubuntu.com, та запишіть його на диск.

Перезавантажте систему з диска. Тепер, на робочому столі з'явився ярлик «Встановити Ubuntu 14.04 LTS». Запустіть програму встановлення.

2. Вибір мови інтерфейсу системи.

З запропонованих варіантів, оберіть мову інтерфейсу вашої майбутньої системи. Натисніть «Продовжити».

3. Підготовка до установки

Переконайтесь, що маєте достатньо місця для установки (принаймні 5,9 ГБ), підключене джерело живлення (для ноутбуків), та підключення до Інтернету (це необхідно, щоб скачати нові оновлення одразу після установки). В цьому ж вікні ви побачите пункти: «Скачати оновлення» та «Встановити стороннє програмне забезпечення». При встановленій галочці 1 пункту, оновлення будуть скачуватись в процесі установки, що може зайняти набагато більше часу. Вибір пункту 2, дозволить встановити деякі драйвери та програми для відображення відео. Ці пункти не є обов'язковими, і все це можна буде зробити пізніше, на вже встановленій системі.

4. Вибір місця для установки

• Установка поряд з системою Windows;
  • Форматування диска, та установка Ubuntu (як єдина система на комп'ютері);
  • Інший варіант;

Можете обирати пункт 1 або 2, якщо перед цим ви не розбивали диск під установку Ubuntu. Процедура розбиття відбудеться автоматично.

Важливо: при форматуванні диска, ви втратите всі файли, що є на вашому комп’ютері.

У випадку, якщо ви обрали «інший варіант», перед вами відкриється вікно зі списком розділів жорсткого диску. При розбивці місця, ви вже визначились, який диск буде системним, а який для збереження настройок користувача та особистих файлів. У відкритому вікні оберіть розділ, на який ви хочете встановити системні файли.

Наприклад: якщо ви хочете зробити sda5 системним розділом, в вікні «Точка монтування» вкажіть один слеш «/». Це позначає корінь файлової системи. Файлову систему встановлюємо як Ext4, і галочку «Форматувати розділ». Об’єм розділу ви визначили раніше, коли розбивали диск, тому цей пункт не змінюємо.

Для налаштувань користувача, монтуємо інший розділ як «/home». При наступних перевстановленнях системи, цей розділ не форматується. Всі настройки та особисті файли залишаться без змін.

Для розділів з Windows, файлова система має бути NTFS або FAT32. Форматувати диски не потрібно. Точкою монтування має бути один з підкаталогів /media. Наприклад /media /data.

Диск з файлом підкачки (swap) монтується самостійно.

Обирати директорію установки системного завантажувача потрібно лише у випадку, коли на комп’ютері встановлено декілька Linux систем. Рекомендую залишити цей пункт без змін.

5. Вибір часового поясу

Якщо ви під’єднанні до Інтернету, система вибере часовий пояс автоматично. Якщо – ні, введіть назву свого міста у відповідне поле. Натискаємо «Продовжити».

6. Розкладка клавіатури

В цьому вікні необхідно вибрати розкладку клавіатури.

7. Параметри користувача

Саме цей користувач буде мати права адміністратора та повний доступ до управління системою. В цьому вікні необхідно ввести своє ім’я в системі та пароль.

8. Початок процесу установки

Після успішного завершення установки перезавантажте комп'ютер. Вітаю! Ви успішно інсталювали нову систему. Не забудьте змінити параметри BIOS на завантаження з жорсткого диску. Приємного користування!