Встановлення системних шрифтів Windows в Ubuntu

25 жовтня 2014 р. 18:23:24

Незважаючи на те, що в Ubuntu величезний вибір системних шрифтів, іноді їх буває недостатньо. Перш за все, це пов'язано з некоректним відображенням веб-сторінок і документів, створених в середовищі Microsoft Office. При відкритті такого документа, стандартний офісний пакет Ubuntu Libre Office спробує замінити шрифт на максимально схожий зі списку доступних. На жаль, іноді це виглядає не найкращим чином. Щоб виключити виникнення подібних проблем, одна з перших речей, яку потрібно зробити відразу після установки системи — це встановлення TrueType шрифтів. Це не складно, і в подальшому це заощадить вам немало часу і нервів.

У цій статті я пропоную кілька найпростіших варіантів вирішення даної проблеми.

1. Установка з репозиторію

Це дозволить вам встановити повний пакет стандартних шрифтів Windows (Arial Black, Arial, Comic Sans, Courier New, Georgia, Impact, Times New Roman, Verdana);

Самий стандартний і простий спосіб:

• Відкрийте вікно терміналу (комбінація клавіш Ctrl + Alt + T). Тепер необхідно написати команду:
    sudo apt-get install msttcorefonts або
    sudo apt-get install ttf-mscorefonts-installer
    Натисніть Enter.
  • Після завершення установки, введіть команду:
    sudo fc-cache -fv

Це дозволить системі побачити оновлення. Рекомендується також, перезапустити Libre Office, якщо він був відкритий.

Готово! В вашій системі з'явилися нові шрифти.

2. Установка за допомогою Центру завантажень

• Використовуйте швидкий пошук із запитом ttf-mscorefonts.
  • Виберіть ttf-mscorefonts-installer, і почніть установку.
  • Після завершення установки, виконайте в вікні терміналу:
    sudo fc-cache -fv

3. Копіювання вручну

Даний спосіб зводиться до того, щоб скопіювати шрифти із стандартної папки в Windows: C:\Windows\Fonts, у відповідну директорію Ubuntu. Це також застосовується до завантажених шрифтів з інтернету.

Примітка: Шрифти для середовища Windows мають розширення .ttf.

• За замовчуванням, папка зі шрифтами прихована. Щоб вона відображалася, достатньо в Nautilus включити відображення прихованих файлів. У домашній директорії з'явиться папка .fonts. Скопіюйте необхідні шрифти в цю папку. Шрифти з теки будуть відображатися тільки для цього користувача.
  • Щоб шрифти були доступні для всіх користувачів, створіть каталог /usr/share/fonts, і скопіюйте туди необхідні шрифти. Після чого, виконайте в терміналі команду:
    fc-cache -fv
    Перезапустіть Libre Oficce, браузери, і інші програми, щоб побачити зміни у відображенні шрифтів.

• Ще один спосіб: відкрийте сам файл шрифта .ttf, і натисність встановити. Цей спосіб підходить, якщо вам необхідно встановити 2-3 шрифта. Для більшої кількості, набагато швидше і зручніше буде копіювання в папку.

Налаштування шрифтів системи

В Ubuntu доступна функція налаштування шрифтів системи, тобто настройка відображення тексту.
Для переходу до налаштування, зайдіть в меню:
СистемаПараметриОформлення, виберіть закладку «Шрифти».
У списку ліворуч з'явилися нові шрифти з Windows. Натисніть кнопку «Детальніше», для зміни параметрів відображення. Виберіть ті, які підходять вам більше всього. На цьому установка і настройка шрифтів для Ubuntu завершена. Як бачите, це не складно, але вкрай корисно, для подальшої роботи в системі.