Інтернатура в Академії

9 грудня 2014 р. 06:52:26

Нещодавно, наша Академія анонсувала набір на безкоштовну програму стажування. Сама програма передбачає навчання за рахунок Академії LPI, одразу, після проходження сертифікації, найбільш успішним претендентам буде запропонована посада інструктора по викладанню курсів Linux. Ми очікували, що буде багато бажаючих, і не помилились. За перший тиждень претендентів на програму стажування набралось аж 10 чоловік. Реєстрацію було закрито раніше запланованого, бо в нас вже було достатньо кандидатів. Наступний етап відбору - інтерв'ю, що проводив СОО Академії — Владислав Бєлогородський. У кожного учасника була можливість проявити себе та свої знання, і підтвердити бажання бути інструктором. По завершенні співбесід, на стажування запросили двох щасливчиків - Євгена Полюховича та Андріяша Олександра. Вони виявились найбільш підготовленими з технічної точки зору, вже мали невеликий досвід в адмініструванні систем, та мали навички публічного виступу, що доволі важливо для роботи інстуктора.

Взагалі, робота інструктора, не тільки в Академії, а й взагалі, передбачає тісну роботу з аудиторією, вміння і бажання навчатись та вчити. Інструктору просто необхідно бути харизматичним та не боятись публіки. Тож, сподіваємось, скоро до нашої команди приєднаються ще двоє інструкторів, що стануть частиною нашої молодої команди. Дуже скоро, ми сподіваємось розширити спектр послуг, а саме, почати викладати курс LPIC-2, що є дуже бажаним, судячи з заявок, що нам постійно надходять.

Ми - молода команда, і в нас амбіційні цілі. Зараз в нас працюють два викладача — Дмитро Шевчук та Дзіковський Іван. Це доволі досвідчені інструктори, що випустили вже не одну групу. Заняття проходять 3 рази на тиждень з 6 до 8, є і практика і лекція. Нова аудиторія, сучасне обладнання, а для забезпечення найбільш ефективного процесу навчання викладачі працюють в парі.

Академія LPI була заснована в грудні 2012 року на базі НТУУ «КПІ», і хоч це не багато часу, ми випустили вже не одну групу досвідчених Linux-спеціалістів, і це тільки початок!

Невеличке інтерв'ю з нашими учнями Євгеном Полюховичем та Олександром Андріяшем.

Звідки ви дізнались про стажування?

Євген: “Я був учасником групи ВК, і побачив в новинах анонс, зареєструвався — і от я тут!”

Олександр: “ Я побачив статтю на ДОУ про набір, і хоч раніше не чув про Академію — вирішив спробувати. Я дуже радий, що саме мені вдалось пройти відбір, адже я вже маю деякі знання, і робота інструктора мене дуже цікавить, тому що я люблю спілкуватись з людьми, а ще більше, ділитись досвідом. Це чудово.”

Як ви оцінюєте якість викладання матеріалу?

Євген: “Не дивлячись на юний вік інструкторів — вони дуже досвідчені та цікаво розповідають. Не маю нічого проти.” Олександр : “Мені все подобається, інструктори молоді хлопці — з ними легко та приємно спілкуватись.” Чому вирішили стати інструктором? Адже добре знати матеріал це одне, а от навчити когось — зовсім інше? Євген: “Я особливо про це не замислювався, просто мені подобається розбиратись в новому, вчитись чомусь, ну і на додаток вчити когось — це круто!”

Олександр: “Важко сказати. Я в подальшому планую бути Linux- адміністратором, а досвід викладання — він не буде зайвим. Тим більше, що LPI пропонує безкоштовне навчання.”

Ким ви себе бачите через 3 роки?

Євген: “Мабуть буду адмінити, і паралельно викладати. Якщо я зможу знайти контакт з аудиторією, і мені це буде цікаво тоді.”

Олександр: “Важко сказати. Побачимо :)”

Що ви будете робити, аби зацікавити аудиторію?

Євген: “точно не показувати циркові трюки:) просто буду старатись цікаво розповідати матеріал. Це найкращий спосіб привернути увагу.”

Олександр: “Для розрядки можна розказати пару анекдотів. Адже сміх не тільки продовжує життя, а й “чіпляє увагу”. Постараюсь бути не нудним, і триматись на рівні вже досвідчених інструкторів з LPI.”

На цій оптимістичній ноті, ми завершуємо. Вже зовсім скоро, хлопці зможуть себе спробувати в ролі викладачів. А поки, побажаємо їм легкого навчання та пройти сертифікацію з максимальним балом!